ponad 500 instalacji
JAK PRZEBIEGA PROCES POWSTAWANIA SIATEK ANTYGRADOWYCH
Każdą inwestycje zaczynamy od poznania potrzeb inwestora. Podczas wstępnych rozmów i spotkań ustalamy projekt nowej instalacji przeciwgradowej, przeciwdeszczowej czy rusztowania sadowniczego, który musi spełnić oczekiwania naszego klienta. Pomagamy w tym sobie niezobowiązującym kosztorysem, który ma za zadanie pomóc w ustaleniu budżetu inwestycji.
Do poznania dokładnego kosztu konstrukcji, wysyłamy w teren naszego geodetę, który przy pomocy GPSu dokonuje pomiaru działki oraz przygotowuje projekt do akceptacji. Na tej podstawie przedstawiamy również ostateczną ofertę.
Kolejnym ważnym aspektem jest logistyka. Posiadamy 3 duże magazyny w tym jeden wysokiego składowania, gdzie nasi pracownicy przygotowują towar do wysyłki do klienta. Kiedy materiały są przygotowane na paletach do dostarczenia do klienta, dysponujemy kilkunastoma autami dostawczymi oraz współpracujemy z firmami transportowymi, aby wszystko było na czas na miejscu.
Etap montażu zawsze zaczyna się od precyzyjnego wyznaczenia punktów pod słupy i kotwy. Posiadamy dwie niezależne ekipy z 6 tonowymi koparkami o wąskim rozstawie, które z pomocą wibracji wciskają słupy w ziemię na ustaloną głębokość oraz odpowiednio wkręcają kotwy.
Nasi monterzy w kolejnym etapie dokonują naciągnięcia skrajnych słupów do kotew liną 8mm i przygotowują kratownicę z drutu. Wykorzystujemy w tym celu długie kaptury z tworzywa sztucznego (PP) ze śrubunkiem oraz austriacki drut stalowy w powłoce aluminiowej Frustar, o bardzo wysokiej wytrzymałości, niskiej rozciągliwości ok 3% i najtrwalszej powłoce na utlenianie na rynku.
Następny etap, kiedy już wszystko jest naprężone to montaż sieci przeciwgradowej, siatki Antiaqua, bądź folii przeciwdeszczowej. Ten etap najczęściej wykonujemy kiedy drzewa lub krzewy zaczynają dawać plon, który wymaga ochrony przed skutkami niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Na tym etapie wszystkie elementy łączeń i naciągów są ponownie sprawdzane a wykonana przez nas konstrukcja daje gwarancje bezpiecznych zbiorów. Przy wyborze materiałów zwracamy uwagę nie tylko na długość ich użytkowania, która musi przekraczać minimum jedno życie sadu bądź plantacji, ale również na ilość światła jak dociera do roślin. Chcemy aby nasze instalacje nie tylko chroniły owoce, drzewa i krzewy, ale żeby zbierane spod nich owoce były najwyższej jakości, a plony wysokie i powtarzalne.
Zapraszamy do współpracy.
Michal Elkner
Biuro i magazyn:
Pamiętna 15e
96-100 Skierniewice
Tel:. 46 834 92 55
Email: frustar@elkner.pl